Kupzit 20 g

Vinárske prípravky | Kód: UX1706

Kupzit 20 g

Dostupnosť
Skladom
1,10 €
0,92 € bez DPH
Merná jednotka: ks (ks)

Kupzit 20 g

Citrát meďnatý na elimináciu sulfátových aróm a sirky.

Kupzit® je prípravok založený na báze citranu meďnatého a je určený na elimináciu sulfánových, sírovodíkových aróm a pachutí ako aj iných fermentačných produktov v hroznových a ovocných vínach. Kupzit obsahuje 2 % citrátu meďnatého. Pre uľahčenie použitia a dávkovania je citrát naviazaný na minerálny nosič – čistý, vysokokvalitný granulovaný bentonit.
Kupzit® reaguje rýchle a selektívne so sulfánovými, nepríjemne zapáchajúcimi zlúčeninami ako sú sírovodík a merkaptány. Tieto zlúčeniny sa vyzrážavajú, pričom sa obsah medi pri správnom dávkovaní zvýši len bezvýznamne. Povolené podľa aktuálnych zákonov a predpisov platných v rámci EU. Čistota a kvalita sú overené špecializovanými laboratóriami.

Dávkovanie a aplikácia:
Pre presné určenie správneho množstva prípravku Kupzit® je potrebné vykonať predbežnú skúšku. Zvyčajne je dávka v rozmedzí 5 – 20 g/hl, v ojedinelých prípadoch až 50 g/hl alebo aj viac, pričom treba dbať na max. možný povolený obsah kys. citrónovej vo víne.
Kupzit® sa používa a dávkuje po pripravení suspenzie Kupzit® – víno v pomere 1:10. Suspenziu je nutné dokonale rozmiešať. Po rozmiešaní do celého objemu okamžite prebieha reakcia, pričom sedimentácia zrazeniny prebehne počas 1 až 2 dní. Pri presnom dávkovaní sa nezvyšuje obsah medi, alebo len zanedbateľne, čiže nie je nutné ošetrovať víno následne modrým čírením. Kupzit® sa používa zvlášť, ale aj v kombinácii s normálnym čírením. V prípade kombinovaného čírenia sa Kupzit® pridáva ako prvý. Prípravok sa oddelí od vína stočením/filtráciou za 2-3 dni.

Skladovanie:
Chrániť pred svetlom, pachmi a vlhkosťou. Otvorené balenia ihneď tesne uzavrieť

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.


Súvisiace produkty

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Rýchly nákup za dobré ceny.

Overený zákazník,

Objednávka prebehla v poriadku dodanie tovaru bolo doručené na tretí deň. Úplná spokojnosť. Len odporúčať viem.

Overený zákazník,

- rýchle doručenie

Overený zákazník,