Mini hľuzy 1 kg/bal

Zemiaková sadba | Kód: 702934_COLOM
Rôzne varianty

Sadbové zemiaky mini

Dostupnosť
Nedostupné
Merná jednotka: Balenie (bal)

Sadbové zemiaky Adora - minihľuzy 1 kg

Patria medzi najskoršie odrody sadbových zemiakov na trhu. Vyznačuje sa super rýchlym nárastom hľúz do konzumnej veľkosti. Je vhodná na skorý zber už od konca mája. Zemiak je varný typ B Hľuzy sú veľké oválne, farba šupky je žltá, farba dužiny svetložltá , po uvarení zemiak netmavne. Počet hľúz pod trsom je nižší (6 - 8). Vzhľadom na dlhú dormanciu úrody je účelné zemiakové sadivo natepliť pred výsadbou. Pri predklíčovaní je doporučené po objavení malých klíčkov sadivo zemiakov vystaviť dennému svetlu, nižším teplotám a výdatne vetrať, čo spevní klíčky. Odroda je citlivá na pleseň zemiakovú, ale vďaka rýchlemu rastu a skorému dozrievaniu to pre ňu nepredstavuje žiadny problém. Napriek tomu odporúčame ochranu proti plesni zemiakovej. Odroda zemiakov je odolná proti háďatku zemiakovému Ro1,4 . Adora môže byť zberaná už po 65 dňoch od výsadby. Aj napriek svojej skorosti sa skladuje veľmi dobre a dlho.

Sadbové zemiaky Red Scarlett - minihľuzy 1 kg

Veľmi skorá odroda s červenou šupkou patrí medzi zemiaky s vysokou úrodnosťou . Jej dužina je svetložltá. Na povrchu hľúz sa nachádzajú malé očká. Tvar hľúz je oválny až dlho- oválny. Varný typ B zaraďuje odrodu Red Scarlett medzi zemiaky vhodné ako varená, či v trúbe pečená príloha. Odroda Red Scarlett je dobre skladovateľná. Odolná proti rakovine a háďatku. Stredne odolná voči Y-vírusu a môže byť náchylná na pleseň vňate. Hľuzy odporúčame pred výsadbou vždy otepliť, aby sme nabudili tvorbu a rast klíčkov. Následne vysádzame. Vzchádzanie je pomerne rýchle. Vzhľadom k vyššej citlivosti na choroby, dbajte na pravidelnú ochranu proti plesni zemiakovej. Odroda Red Scarlett je odolná proti vonkajšiemu a vnútornému mechanickému poškodeniu hľúz. Počas vyorávania a zberu zemiakov je potrebné aby šupka bola dostatočne vyzretá. odroda je dobre skladovateľná.

Sadbové zemiaky Agria - minihľuzy 1 kg

Patrí medzi najžiadanejšie odrody sadbových zemiakov na Slovensku, Česku i Nemecku. Zemiaky majú oválny tvar a veľmi veľké hľuzy, dužina je tmavo žltá, vysoko úrodná. Agria si zachováva výbornú kvalitu konzumu až do jari.  Dužina je výrazne žltá, obzvlášť po uvarení farebne stála. Vykazuje vysoký výnos, na niektorých lokalitách má sklon ku chrastavitosti hľúz. Plochy, ktoré majú sklon k vytváraniu chrastavitosti, sa nedoporučujú. K dobrému nasadeniu hľúz možno odporučiť včasné zavlažovanie. Pozitívna vlastnosť: Výborná chuť, Agria si zachováva výbornú kvalitu konzumu až do jari.

Sadbové zemiaky Colomba - minihľuzy 1 kg

Veľmi skorá konzumná odroda varného typu AB. Odroda má veľmi pekné vyrovnané guľatooválne - oválne hľuzy, so žltou šupkou, plytkými očkami a žltou dužinou. Colomba dobre znáša rôzne pestovateľské podmienky. A napriek tomu, že je veľmi skorá odroda s krátkou dormanciou, skladuje veľmi dobre po dobu 5 mesiacov od zberu. Počet hľúz je 12 až 14.

Eshop štitky Rôzne varianty

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.


Súvisiace produkty

Rôzne varianty
Mini hľuzy 1 kg/bal

Mini hľuzy 1 kg/bal

od 6,00 €

Skladom

Sadbové zemiaky mini

Zemiaky sadbové Jelly

Zemiaky sadbové Jelly

od 6,93 €

Skladom

Sadbové zemiaky - stredne neskoré

Zemiaky sadbové Laura

Zemiaky sadbové Laura

od 6,93 €

Skladom

Sadbové zemiaky - stredne skoré, červené

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

urýchlené vybavenie objednávky možnosť úpravy objednávky aj telefonicky

Overený zákazník,

Rýchle doručenie

Overený zákazník,

Rýchly dodaj a s tovarom som spokojná. Odporúčam.

Overený zákazník,