Mrkva TÁBORSKÁ ŽLTÁ 2,5g - T1

SEMO | Koreňová zelenina | Kód: 712199

Mrkva TÁBORSKÁ ŽLTÁ 2,5g

Dostupnosť
Skladom
1,00 €
0,83 € bez DPH
Merná jednotka: ks (ks)

Mrkva TÁBORSKÁ ŽLTÁ 2,5g

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprené pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, krátkymi, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na hrobčekoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati. Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody aj termíny siatia.

Neskoré odrody

Určené na siatie z raných výsevov čo najskôr na jar a zber v jesenných mesiacoch. Majú využitie najmä na uskladnenie a na priemyselné spracovanie.

TÁBORSKA ŽLTÁ – má koreň stredne dlhý (12 – 26 cm), valcovito kužeľovitý, žltý, zakončenie pološpicaté. Dužina je prevažne intenzívne žltá, niekedy až oranžovožltá. Táto odroda má vysoké výnosy koreňov (70 – 100 t/ha) so stredným obsahom sušiny a cukru a s nižším obsahom karoténu (1 – 3 mg/100 g sušiny). Je odolná proti chorobám, krátkodobému zamokreniu alebo suchu. Pestovateľsky nenáročná, odolná proti vybiehaniu. Vhodná na konzumáciu u ľudí, ktorí z dietologického hľadiska nemôžu konzumovať beta-karotén.

Značka Semo
Druh zeleniny Mrkva

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.


Súvisiace produkty

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

urýchlené vybavenie objednávky možnosť úpravy objednávky aj telefonicky

Overený zákazník,

Rýchle doručenie

Overený zákazník,

Rýchly dodaj a s tovarom som spokojná. Odporúčam.

Overený zákazník,