Rajčiak kol. POLLICINO F1 12s (K)

Predaj skončil

Rajčiak kol. POLLICINO F1 12s  (K)

POLLICINO F1 – kolekcia PRE MLSNÉ JAZÝČKY - tzv. „malé datľové paradajky“ majú vynikajúcu chuť vďaka dobrej kombinácii cukrov a kyselín.  Plody sú jasne červené, pevné a bezšvíkové  s hmotnosťou cca 30 gramov. Na hrozne (vijane) je cca 7 - 8 plodov a každá rastlina má cca 9 vijanov.

Skorá hybridná odroda vhodná na pestovanie vo folníkoch, skleníkoch i poľných podmienkach.

Pokiaľ patríte medzi milovníkov paradajok aj Vy, iste viete, že odtrhnúť si paradajku priamo z kríčka a rovno zjesť, je dokonalý zážitok pre chuťové bunky. Paradajky dozrievajú na slniečku, sú tou najčervenejšou a najvoňavejšou zeleninou z celého roka. Navyše bohatstvo zdravých látok v paradajkách je obrovské. Paradajky pomáhajú znižovať cholesterol, bránia infekciám, znižujú množstvo kyseliny močovej, posilňujú imunitný systém, pomáhajú predchádzať kardiovaskulárnym chorobám, stimulujú trávenie, pomáhajú telu zbavovať sa toxínov vďaka močopudným látkam, zlepšujú hojenie rán, kontrolujú krvný tlak a čo je najdôležitejšie. 9 rôznych typov rakoviny.

Paradajky sú bohaté na dôležité vitamíny skupiny B, A, C, D, E, K. Ďalej obsahuje kyselinu listovú a fosfor, mangán, zinok, meď a vápnik. Obsahujú kartenoidy majúce antioxidačné účinky. Červené plody sú najbohatším zdrojom výnimočne silného antioxidantu lykopénu, ktorý pomáha likvidovať voľné radikály v tele. Paradajky sú tiež bohaté na vitamíny a minerály, ktoré prospievajú očnému zdraviu. Pokiaľ si chcete udržať zrak v kondícii a znížiť riziko očných chorôb, ako sú katarakty (sivý zákal) a makulárna degenerácia, určite paradajky zaraďte do svojho jedálnička. 

Odroda POLLICINO F1 je vhodná na vrúbľovanie.  Rastlina sa vrúbľuje na podnož, ktorá má v porovnaní so samotnou rastlinou  podstatne vyvinutejší koreňový systém. Robustné korene podnože prenikajú hlboko do pôdy a ľahšie nachádzajú vodu a živiny. V dôsledku toho vrúbľované paradajky rastú veľmi bujne a vitálne as tým súvisí aj ich vysoká odolnosť voči chladu. Vďaka bohatému koreňovému systému podnože môže vrúbľovač plodiť v priebehu celej sezóny. A čo je dôležité, vrúbľované paradajky možno pestovať na dva výhony , pretože silné korene podnože to zvládnu. To všetko vedie aj k väčšej odolnosti voči suchu a následne vyššej úrode. 

Vrúbľované paradajky je možné pestovať v skleníkoch, voľnej pôde aj v nádobách. Najväčší význam však má ich využitie práve v skleníkoch a nádobách, kde sú rastliny paradajok častejšie pestované po sebe.

Lycopersicon esculentum Mill. / Paradajka

Pri predpestovaní sadiva vykonávame výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykurovaných rýchlorenov vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji na slnečné miesto, 3 - 4 rastliny na m2. 

Tyčkové odrody vysádzajte k opore, aby ste predišli ich zlomeniu. Veďte paradajku na jediný výhon, bočné výhony vylamujte. Maximálna výška by mala byť asi 150 cm – potom hlavný výhon zaštipnite. Rastlina sa tak nebude vysiľovať a všetku svoju silu dá do plodov miesto do stonky a listov. U kríčkových paradajok tvarujte rastlinu tak, aby bolo vo vnútri kríčka dostatok svetla.

Veľmi dôležitá je závlaha. Zaistite pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčšia potreba vody nastáva v čase tvorby plodov, menšia potreba vody je pri zrení plodov. Pri nedostatku vlahy plody praskajú, sú malé a deformované. Zalievajte rastliny ráno alebo na večer, a to priamo ku koreňom, nikdy nie na list! Výhodná je zálievka podmokom.

Aby ostali paradajky stále vitálne, boli odolnejšie voči stresom a mali maximálne možnú násadu kvetov nezabúdajte na pravidelnú výživu. Striedajte hnojivú zálievku Kristalonu s aplikáciou Vitality Komplexu Paradajka a paprika . Hnojivo obsahuje jedinečné zložky, ktoré každá rastlina potrebuje pre svoj zdravý rast a vývoj. Pokiaľ preferujete granulované hnojivá, odporúčame Vám Organo-minerálne hnojivo na paradajky a papriky . Černanie pupka rajčiaka je porucha vo výžive rastliny - nedostatok vápnika. Postihuje plody a tie sú potom zdeformované a na špičke plodu sa objavuje čierna škvrna. Pokiaľ sa porucha objaví, rastliny ošetríme prípravkami na výživu vápnikom, ako je napr. AGRO Ledek Vápenatý .

Z najčastejších chorôb sa na paradajkách vyskytuje pleseň zemiaková – na listoch vznikajú od okrajov nepravidelné, šedozelené škvrny, ktoré postupne zasychajú. Choroba neskôr môže napadnúť aj stonku a plody. Rastliny ošetrujte prípravkami Choroby paradajok a uhoriek STOP RTD , Choroby paradajok a uhoriek STOP , Pleseň STOP 

Proti savým škodcom (vošky, molice, roztočce či strapky) aplikujte už pri prvom výskyte ekologický prípravok Rock Effect – nielenže prítomných škodcov zahubí, ale ošetrené rastliny ďalším škodcom nebudú ani chutiť. Postrek aplikujte aj z rubu listov, kde sa škodcovia hlavne vyskytujú! 

Kríčkové odrody paradajok zberáme cca 8 týždeň od výsadby. Tyčkové druhy sa zberajú od 10. až 12. týždňa. Vždy sa riadime vzhľadom plodov. Paradajky by mali byť červené a pevné.

 

Parametre

VýrobcaSEMO
Cenová skupina6
Množstvo12 semien
Výsev03 / 04
Miesto výsevuvo vykurovaných priestoroch (skleník, byt)
Miesto pestovaniaparenisko / skleník / záhon
Úroda06/07/08/09/10

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.


Súvisiace produkty

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Boli ústretoví. Tovar je krásny.

Overený zákazník,

Rýchle dodanie tovaru, spokojnosť.

Overený zákazník,

?

Overený zákazník,