Šalvia ZMES 30s (5H)

Semená kvetov | Kód: 705196

Šalvia ZMES 30s (5H)

Dostupnosť
Skladom
2,30 €
1,92 € bez DPH
Merná jednotka: ks (ks)

Šalvia ZMES 30s (5H)

Šalvia žiarivá zmes - rýchlo rastúca dlho kvitnúca letnička v zmesi odtieňov bielej, lososovej a levanduľovej farby trubkovitých kvetov, ideálna pre skupinové záhonové výsadby aj do okenných hrantíkov. Silné rastliny dorastajú do výšky 25 cm. Kvety šalvie sa hodia na rez do vázy a najmä na sušenie do suchých dekorácií.  Ak odstraňujeme odkvitnuté kvetenstvo, kvitne intenzívne po celé leto. 

Semená v zmesi sú farebne rozlíšené, farba semien zodpovedá farbe kvetov rastliny, ktorá z nich vyrastie.

Salvia splendens / Šalvia ohnivá

Šalvii vyhovuje slnečné miesto s neutrálnou až zásaditou štrkovitou pôdou. Záhradnú zeminu preto odľahčujeme pieskom, perlitom alebo drobným štrkom. Vysadiť ju môžete aj na svahovité miesta, z ktorých voda rýchlejšie odteká. Bylina vydrží na jednom stanovisku až desať rokov. Výsev ani predpestovanie nie sú zložité, pretože semienka dobre klíčia, stačí ich koncom marca vysiať do kvetináča a postaviť ich za okno. 

Na hnojenie nie je šalvia náročná, môžeme použiť organické prihnojenie. Výborné je zapravenie skompostovaného alebo sušeného granulovaného hnoja priamo do pôdy okolo rastlín. Na jeseň potom môžeme zeminu obohatiť malým množstvom draslíka a fosforu, po zime liadkom vápenatým. Podstatnou živinou šalvie je vápnik, kyslé pôdy neznáša.

Podobne ako napríklad levanduľa aj šalvia potrebuje pravidelný rez. Platí rovnaká zásada: nikdy ju nerežeme na jeseň, ale vždy na jar. Rez nemá pravidlá, robíme ho viac-menej podľa citu. V prvom rade musíme odstrániť suché alebo poškodené stonky, ostatné zakracujeme na výšku 20–40 cm od zeme. Záleží samozrejme na tom, aký druh máme a aká je jeho finálna výška. Väčšina vytrvalých druhov je mrazuvzdorných. Pozor ale na zimnú vlhkosť a riziko rozvoja hnilôb.

Parametre

VýrobcaSEMO
Cenová skupina5
Množstvo30 semien
Výsev02 / 03 / 04
Miesto výsevuvo vykurovaných priestoroch (skleník, byt)
Miesto pestovaniabalkón / záhon

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.


Súvisiace produkty

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Boli ústretoví. Tovar je krásny.

Overený zákazník,

Rýchle dodanie tovaru, spokojnosť.

Overený zákazník,

?

Overený zákazník,