Mavrik 2F 5 ml

Floraservis | Proti škodcom | Kód: 411006

Mavrik 2F 5 ml

Dostupnosť
Skladom
3,35 €
2,79 € bez DPH
Merná jednotka: ks (ks)

Mavrik 2F 5 ml

Charakteristika produktu
Kontaktný insekticíd vo forme vodnej emulzie typu olej - voda určený na ničenie cicavých a žravých škodcov v chmeli, poľných plodinách, zelenine, viniči a v ovocných kultúrach.

Účinná látka
tau-fluvalinate [tau-fluvalinát] - 240 g

Výhody použitia

nezlučiteľný so životom blyskáčika
vysoký účinok i na blyskáčiky rezistentné na bežné pyretroidy
voľba vašich včiel
absolútna neškodnosť pre včelu medonosnú. Rovnaká účinná látka lieči varoázu včiel. insekticíd s akaricídnym účinkom.
nepotrebuje slnečník ani dáždnik
spoľahlivá účinnosť aj za vysokých teplôt (nad 25°C). Odolný proti zmyvu dažďom.
9 z 10 užitočných organizmov poďakuje
Pôsobenie
Mavrik 2 F obsahuje účinnú látku tau-fl uvalinate. Ide o nesystémovú účinnú látku, ktorá pôsobí kontaktne a cez tráviacu sústavu cieľového hmyzu.

Praktické informácie

Mavrik 2 F na báze tau-fl uvalinátu je odlišný ako klasické dnes dostupné pyretrodidy (deltametrín, lambda-cyhalothrin, beta-cyfl uthrin, bifentrin, cypermethrin) zo skupiny kys. chryzantémovej. Patrí do unikátnej skupiny kyseliny amínovej (valínu). Táto odlišná podstata jeho chemizmu poskytuje prípravku Mavrik 2 F vysoko cenené vlastnosti. Účinkuje proti širokému spektru škodcov a na strane druhej je úplne neškodný pre včely, vrátane vajíčok a plodu. Bežné pyretroidy majú toleranciu založenú iba na repelentnom účinku, ktorý je však narušený, ak je prípravok aplikovaný v TM s fungicídmi. Mavrik je iný, pretože včely nemajú receptory, ktoré by prijali účinnú látku tau-fl uvalinate a preto je pre ne prípravok neškodný. Táto vlastnosť účinnej látky tau-fl uvalinate sa využíva i vo veterinárnych prípravkoch na boj proti klieštikovi spôsobujúcemu vysoko nebezpečnú varoázu včiel. Účinná látka Mavriku 2 F je ľahko rozpustná v tukoch, avšak nerozpustná vo vode.

To poskytuje Mavrik-u celý rad praktických výhod.

účinná látka sa ľahko vstrebáva do kutikuly rastlín
veľmi rýchly je prienik do škodlivého organizmu
odolnosť proti zmyvu dažďom
Tank mix s fungicídmi a hnojivami

V praxi často požadovaný TM s fungicídmi, či hnojivami aplikovaný v čase kvitnutia repky nezvyšuje jeho riziko voči včelám - ako je to u bežných pyretroidov. Mavrik 2F teda môžeme miešať s fungicídmi bez obáv zo výšenia nebezpečenstva pre včely. Z nášho porfólia je najvhodnejším TM partnerom prípravok Mirador Forte s obsahom tebuconazolu + azoxistrobínu. Výnimku tvoria prípravky s obsahom účinnej látky prochloraz.

Rozsah použitia a dávkovania prípravku v záhradníctve
zemiaky / Škodlivý činiteľ: Pásavka zemiaková / Koncentrácia v %: / Dávka do 10l vody na 100m2: 1 ml / Čakacia lehota v dňoch: 7 dní / Povolené kombinácie a poznámky:
jablone / Škodlivý činiteľ: Obaľovač jablčný (1. generácia) / Koncentrácia v %: / Dávka do 10l vody na 100m2: 5 ml / Čakacia lehota v dňoch: 60 dní / Povolené kombinácie a poznámky:
jablone / Škodlivý činiteľ: Obaľovač jablčný (2. generácia) / Koncentrácia v %: / Dávka do 10l vody na 100m2: 5 ml / Čakacia lehota v dňoch: 60 dní / Povolené kombinácie a poznámky:
vinič / Škodlivý činiteľ: Obaľovač pásový / Koncentrácia v %: / Dávka do 10l vody na 100m2: 5 ml / Čakacia lehota v dňoch: 60 dní / Povolené kombinácie a poznámky:
vinič / Škodlivý činiteľ: Obaľovač mramorovaný / Koncentrácia v %:  / Dávka do 10l vody na 100m2: 5 ml / Čakacia lehota v dňoch: 60 dní / Povolené kombinácie a poznámky:
bôb / Škodlivý činiteľ: Voška maková / Koncentrácia v %: / Dávka do 10l vody na 100m2: 2 ml / Čakacia lehota v dňoch: 14 dní / Povolené kombinácie a poznámky:
bôb / Škodlivý činiteľ: Strapky na strukovinách / Koncentrácia v %: / Dávka do 10l vody na 100m2: 2 ml / Čakacia lehota v dňoch: 14 dní / Povolené kombinácie a poznámky:

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.


Súvisiace produkty

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Veľká spokojnosť, široký sortiment, odporúčam.

Overený zákazník,

Super rýchlo dodaný tovar.

Overený zákazník,

Nakup v pohodli domova.

Overený zákazník,